ZOO Dvůr Králové: Dvojice hrošic už je k vidění v letním výběhu


19.5.2017
Necelou hodinu a půl trval včerejší přesun dvou hroších samic ze zimoviště do letního výběhu v návštěvnické části zoo. Pětiletá Hula a o rok mladší Mona byly převezeny ve speciálním kontejneru a po vypuštění jejich kroky směřovaly do velké vodní nádrže. Návštěvníci tak mohou nyní vidět dvojici v pěším safari v úseku mezi výběhy nosorožců a lvů.

Zimní měsíce strávily hrošice v nově vybudovaném zimovišti umístěném v zázemí zoo, kde byly zvyklé na stálou teplotu. „Letošní jaro se trochu opozdilo, proto jsme ke stěhování ven přistoupili až dva týdny po zahájení hlavní sezony,“ říká zoolog Jiří Hrubý. Samice jsou na sebe fixované, proto musely být převáženy najednou.

Samotná akce začala naložením samic do kontejneru a pokračovala přesunem k výběhu. „Po příjezdu na místo jsme bednu s oběma zvířaty uvnitř složili za pomoci jeřábu tak, aby přímo navazovala na vstup do ubikace umístěné ve výběhu. Hrošice z ní tak jednoduše přešly do nového domova a ihned potom se vydaly do vody,“ popisuje zoolog Jiří Hrubý a doplňuje, že samice jsou na sebe fixované, proto musely být převáženy najednou.

Hula s Monou byly do Dvora Králové dovezeny v loňském roce a zoo tak po 14 letech obnovila chov těchto afrických sudokopytníků. Výběh, kde budou samice přibližně do října, obývají společně s antilopami a pelikány.

Fotogalerie