ZOO Dvůr Králové: Světový den divoké přírody s Vladimírem Kroftem z Celní správy ČR


28.2.2017
Světový den divoké přírody připadá na 3. března, kdy byla podepsána Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (CITES). V ZOO Dvůr Králové se budou této události věnovat u den dříve, kdy tu proběhne beseda o pochybných suvenýrech s Vladimírem Kroftem z Celní správy České republiky.

Washingtonská konvence neboli Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (CITES) byla uzavřena v roce 1973 ve Washingtonu. Cílem úmluvy je kontrolovat celosvětový obchod s ohroženými druhy a chránit je tak před hrozbou vyhubení.

Nemusíte být zrovna pašeráci, a přesto si na své zahraniční dovolené můžete způsobit mnoho nepříjemností jen svou neznalostí. Dokonce ani nemusíte cestovat a můžete tuto úmluvu porušovat, pokud chováte druhy, které do ní patří. Pojďte si proto poslechnout, co všechno tato konvence obnáší a jak se vyvarovat jejímu porušování u nás i ve světě.

Přednáška s Vladimírem Kroftem z Celní správy ČR se koná ve čtvrtek 2. března od 18 hodin v galerii Tengenenge. Vstup je zdarma po 17.30 přes recepci Hotelu Safari Lodge.