Zvířata se v Africkém safari už zabydlela


16.4.2009
Krásné téměř letní počasí umožnilo otevřít Africké safari v ZOO Dvůr Králové dříve, než bývá v ostatních letech obvyklé. Na planinách se dnes již prohání více než sto kopytníků několika druhů a návštěvníkům poskytují jedinečný zážitek - projížďku jako na opravdickém Africkém safari.
Safaribus vyjíždí každý den ze svého stanoviště v zadní části zoo, kam mohou návštěvníci dojít podél velkých výběhů buvolů, žiraf, zeber, pakoňů a nosorožců. A koho již bolí nohy, ten může využít zoovláček, který ho k Safaribusu odveze ze svého stanoviště kousek od zooshopu.

Projížďka po Safari s průvodcem trvá necelou půlhodinu a není nutné se na ni předem objednávat. O víkendech jezdí až čtyři Safaribusy, takže návštěvníci nemusí čekat a jsou plynule odbavováni. Kdo si chce dopřát safari jen pro sebe, ten si může objednat individuální offroad safari, tedy jízdu po safari terénním vozem ukončenou nefalšovanou africkou večeří.

Také ostatní letní výběhy v ZOO Dvůr Králové jsou již plně obsazené. Návštěvníci mohou vidět jedinečné kolekce zvířat, u mnoha druhů afrických zvířat dokonce největší skupiny chované v zoologických zahradách světa.

A co by si žádný návštěvník ZOO určitě neměl nechat ujít? Rozhodně nejvzácnější savce světa - severní bílé nosorožce, dále největší krokodýly chované v ČR tomistomy, obrovskou průchozí voliéru s koloniemi jihoamerických ibisů a kolpíků, mláďata vzácných levhartů perských a servalů, a pochopitelně nejslavnější mládě loňského roku - první okapi narozenou v České republice.

ZOO Dvůr Králové má otevřeno denně od 9 do 18 hodin s tím, že pavilony se zavírají až po 19. hodině.