Drumbo se zabydluje. Setkala se se Saly a Umbu


28.10.2020
Krok za krokem poznává nová slonice Africkou savanu, její výběhy a obyvatele. Pavilon, upravený tak, aby slonům poskytoval ještě větší komfort, zatím obývá sama. Saly a Umbu se k ní připojí později.

Nová obyvatelka safari parku, sloní samice Drumbo, postupně objevuje svůj nový domov. Zatím žije v nově upravené Africké savaně sama. „Dáváme jí čas, aby si v klidu na vše přivykla,“ vysvětluje zoolog Jiří Hrubý. Podle něj vše probíhá příjemně a rychle. Drumbo si zvyká bez potíží, čemuž pomáhá i přítomnost dvou ošetřovatelů vídeňské zoo, které Drumbo důvěrně zná.

Pozvěte Drumbo na oběd

Drumbo i ostatní dvorské slonice můžete pozvat do Grand Restaurantu Afrika a podpořit tak safari park v době krize. Stačí kliknout zde.

Drumbo už ale dobře ví, že ve Dvoře není sama. V pondělí se ve venkovním výběhu poprvé setkala s dalšími obyvatelkami pavilonu, Saly a Umbu. Ty v současnosti nocují v samostatném pavilonku nedaleko stájí okapi, přes den ale poprvé dostaly šanci potkat se s Drumbo ve vedlejším výběhu. Dosud proces probíhal tak, že dvorská dvojice využívala někdejší samčí výběh a Drumbo se pohybovala v oddělené části výběhu před vstupem do pavilonu. Mezi zvířaty byl tak ještě prostřední výběh, který je odděloval.

„První kontakt byl ze strany Drumbo hodně opatrný. Opakovaně se vracela k hrazení a kontaktovala Saly a Umbu. Zejména Saly sice v klidu ale důrazně dávala najevo, že si současnou dominantní pozici udrží,“ popisuje zoolog. Pro odborníky to není velké překvapení. Drumbo byla kvůli svojí mírné až submisivní povaze na konci společenského žebříčku i ve Vídni. „Nepředpokládali jsme, že by se ve Dvoře výrazně změnila a první okamžiky vedle našich slonic to potvrzují,“ uzavírá Jiří Hrubý.

Fotogalerie

O zvířeti