Dvojice hyen skvrnitých se z Pavilonu Joy Adamsonové přestěhovala do zbrusu nového areálu West Cape


13.6.2023
Jedinečný celek představí návštěvníkům na ploše 1,5 hektaru faunu, flóru a kulturu Západního Kapska a jihozápadní Afriky. Dnes se pár hyen poprvé podíval do venkovního výběhu

.„Uspání a přesun zvládla obě zvířata bez obtíží. Při zdravotní prohlídce veterináři potvrdili i dobrý zdravotní stav obou zvířat,“ popisuje zooložka Gabriela Linhart. „Zejména samice, která je ve dvojici dominantní, jak je u hyen obvyklé, byla po přesunu určitou dobu nejistá. Vše se ale rychle uklidnilo a nyní obě zvířata bez potíží přecházejí v rámci vnitřních boxů tak, jak je třeba. Hyeny už také začaly využívat rozsáhlý venkovní výběh,“ doplňuje Gabriela Linhart.

Hyeny od návštěvníků v areálu West Cape odděluje jen úzký vodní příkop. Mají k dispozici umělé nory zbudované přímo ve svahu, který ukrývá oplocení. Šelmy si také mohou užívat mělkého brouzdaliště k ochlazování, písečné pánve a prostoru 1 600 metrů čtverečních. Nový výběh je více než dvakrát větší, než byla výměra jejich dosavadní expozice. Zdobí ho i padlé suché kmeny stromů, říční balvany a nové výsadby stromů a keřů. K dispozici mají hyeny i prostorné vnitřní zázemí v budově původní slévárny, kterou postupně ukrývá vegetace.

Areál West Cape se veřejnosti otevře v pátek 16. června v 11 hodin. Kromě hyen se návštěvníci mohou těšit i na stovky vodních ptáků, stádo antilop vraných s mláďaty, vinici nebo přístavní městečko s funkčním majákem a průchozí expozicí tučňáků brýlových.

Na otevření vás srdečně zveme.

Fotogalerie

O zvířeti