Joe a Elias opustili safari park. Budou žít v novém pavilonu v Polsku


22.6.2022
Dva nosorožčí samci, kteří se ve Dvoře narodili před šesti lety, opustili safari park. Založili chov v Zoo Poznaň.

Dvojice mladých samců nosorožce dvourohého východního opustila Safari Park Dvůr Králové. Zamířili do Zoo Poznaň, kde pro tento kriticky ohrožený druh vyrostlo nové chovné zařízení, které sdílejí s žirafami. Aby náročným nosorožcům vyhovovalo, upravovali polští kolegové zázemí podle doporučení expertů ze Safari Parku Dvůr Králové.

Joe a Elias cestu zvládli dobře a v nejbližších dnech si budou zvykat v klidu na nový domov. Teprve později je budou moci vidět tamější návštěvníci.
Joe a Elias jsou částeční bratři, otcem obou je samec Davu. Narodili se v roce 2016 v rozestupu pouhých 4 dnů a od té doby vyrostli ve statné mladé samce.

Pavilon s vnitřní expozicí a výběhy nedaleko nového žirafince ve Dvoře Králové ale nezůstane prázdný. Záhy po odjezdu mladých samců se do něj přesunula nová chovná samice nosorožce černého východního Kibeta, která nedávno dorazila z Estonska. V sousední stáji bude žít dvorský samec téhož druhu, Marvin.

Safari park je nejúspěšnějším chovatelem nosorožců dvourohých východních na světě. Za půlstoletí chovu se tady narodilo 47 mláďat. Devět nosorožců se z Podkrkonoší díky podpoře veřejnosti a dalších sponzorů mohlo vrátit zpět do Afriky, kde sami opakovaně vyvedli mladé.

V safari parku nyní žije 8 samic a 5 samců nosorožce dvourohého východního.

 

Fotogalerie

O zvířeti