Samec znamená naději na obnovení legendárního dvorského chovu. Poslední mládě se tu narodilo před šesti lety, následně byl chov cíleně utlumen. Díky mimořádným úspěchům mají totiž dvorské žirafy v evropském chovu velké množství příbuzných. Hledání vhodného samce tak bylo složité.
Safari park je světově nejúspěšnějším chovatelem žiraf. V současnosti chová dvě jejich formy: vedle největšího stáda žiraf síťovaných v Evropě, které nyní čítá 11 zvířat, uvidí návštěvníci také 13 žiraf Rothschildových. Chov začal díky legendárním transportům Josefa Vágnera z Afriky v 70. letech. Od té doby se tu narodilo 267 mláďat, včetně toho vůbec prvního v tehdejším Československu.
Chov žiraf v lidské péči nabývá v posledních letech na větší důležitosti než kdy dřív. Zatímco v roce 1985 žilo na světě kolem 155 tisíc žiraf, v roce 2015 to už bylo pouze kolem 95 tisíc. Za tento téměř 40% pokles, v některých oblastech dokonce pokles o 95 % mohou přeměna přirozeného prostředí, úbytek míst k pastvě, pytláctví i války. Až do roku 2015, kdy zoologové provedli velké sčítání divokých žiraf, navíc tato zvířata nebyla předmětem většího zájmu ochránců. Pro jejich rychlé mizení se proto následně vžilo označení tiché vymírání.
V průběhu víkendu bude již samec i s celým stádem vycházet do venkovního výběhu, ovšem pouze v příznivém počasí. Šanci ho zahlédnout tak dostanou všichni, kdo se do safari parku vypraví.