Nejoblíbenější jsou bodlín, surikata a hrošík. Adopce lámaly rekordy


10.2.2022
Safari Park Dvůr Králové uzavřel loňský rok s jedním zcela mimořádným výsledkem: rekordní podporou adoptivních rodičů. Svého zvířecího oblíbence podpořilo neuvěřitelných 1728 z lidí či firem.

„Rok oslav 75 let od počátku chovu zvířat ve Dvoře Králové pro nás byl složitý a provázely ho obavy. Tak masivní podpora veřejnosti je pro nás velkou poctou a moc si jí vážíme. Pomáhá safari parku překonat toto stále nelehké období. Všem, kteří nás podporují, upřímně děkuji,“ reaguje na rekordní čísla „adopční“ podpory ředitel Safari Parku Dvůr Králové Přemysl Rabas.
Jednotlivci a společnosti adoptovali některé ze dvorských zvířat v 1728 případech, což znamená příspěvek takřka 6,1 milionu korun – nejvíce za historii programu.

Rok oslav 75 let od počátku chovu zvířat ve Dvoře Králové pro nás byl složitý a provázely ho obavy. Tak masivní podpora veřejnosti je pro nás velkou poctou a moc si jí vážíme. Pomáhá safari parku překonat toto stále nelehké období. Všem, kteří nás podporují, upřímně děkuji

Rekord přišel v rok dvou pozoruhodných výročí, vedle třičtvrtěstoletí chovu zvířat ve Dvoře Králové je to i třicet let od doby, kdy safari park program adopcí zavedl jako vůbec první zoo v zemi. Nejčastěji adoptovanými živočichy byli loni bizarní bodlín Telfairův (130 adopcí), surikata (101 adopcí) a hrošík liberijský (74 adopcí).

Výbornému výsledku napomohla i hravá adventní kampaň Nováčci k adopci, v níž safari park představil nové zvířecí „posily“ chovu. Dva adoptivní rodiče – Ludmila W. z Horní Branné a Luboš P. z Úpice - dostanou za svou podporu možnost strávit den v safari parku v roli ošetřovatele zvířat.

Obrovská zůstává i obliba další kampaně safari parku – Pozvi zvíře na oběd. V tomto případě zaznamenal safari park za rok 2021 přes 80 tisíc pozvánek do Grand Restaurantu Afrika v celkové hodnotě přes 28 milionů korun.

„Taková podpora veřejnosti je pro nás nesmírně důležitá. Například i díky ní se podařilo i pro rok 2022, kdy očekáváme další prudký růst cen nákladů na provoz zahrady, udržet stejnou výši vstupného, jakou máme již několik let. To je v kontextu ostatních turistických cílů poměrně neobvyklé,“ uzavírá Přemysl Rabas.

Z důvodu koronavirových omezení byl safari park od počátku roku až do 12. dubna 2021 zcela uzavřen. To znamenalo významný propad příjmů, který pokračoval již od roku 2020. Do současnosti provoz běží pouze za dodržení hygienických opatření vedoucích k omezení šíření onemocnění COVID-19.

 

Fotogalerie

O zvířeti