Nosorožci dostanou proutěné překvapení. Safari park připomene jejich kritickou situaci ve volné přírodě


15.9.2020
Safari Park Dvůr Králové se v sobotu 19. září připojí k oslavám Světového dne nosorožců. Jeho cílem je ukázat na bezprostřední nebezpečí vyhubení, které nosorožcům hrozí, a na nutnost účinného boje s pytláky.

Velkou kouli z proutí a listí dostanou u příležitosti oslav svého dne nosorožci černí v Safari Parku Dvůr Králové. „Safari park patří k nejúspěšnějším chovatelům na světě. Mimořádné úspěchy v chovu a obrovská podpora veřejnosti nám navíc umožňují tato kriticky ohrožená zvířata vracet do přírody. V jejich záchraně sehráváme klíčovou roli,“ popisuje zoologický ředitel safari parku Jaroslav Hyjánek. „Pro oslavu Světového dne nosorožců není na světě lepší místo,“ dodává.

Na návštěvníky čeká soutěž o mimořádnou cenu. Kdo uspěje ve vědomostním kvízu, dostane možnost pod vedením zaměstnance safari parku navštívit zázemí chovu těchto lichokopytníků a seznámit se s nosorožcem hodně zblízka. Zapojit se do soutěže může kdokoli, herní tikety se budou rozdávat na stanovišti plném informací o životě nosorožců, jejich ochraně v přírodě i lidské péči, boji s pytláky nebo o tom, jak se liší jídelníčky nosorožců bílých a nosorožců černých.

Kdo najde v nosorožcích zalíbení, bude moci oba ve Dvoře chované druhy rovněž pozvat na jídlo. Do úspěšné kampaně Pozvi zvíře na oběd se u příležitosti světového dne připojí i nosorožec bílý. Jeho denní menu vyjde na 150 korun. Zvát nosorožce je možné přes e-shop safari parku nebo využitím QR kódů přímo u expozice.

Program Světového dne nosorožců:

10:00 – 15:00    

Co o nosorožcích nevíte

Informační stánek s přírodninami a soutěží

13:00, 14:30      

Vyhlášení vítězů soutěže o setkání s nosorožci a exkluzivní prohlídku zázemí

14:00                  

Nosorožci se baví

Zábavná hostina pro nosorožce černé s komentářem

15:00                  

Povídání o nosorožcích

Setkejte se s ošetřovateli nosorožců a zeptejte se jich na vše, co vás zajímá

 

Přispějte na záchranu nosorožců online

přispějte na záchranu nosorožců bankovním převodem

číslo účtu Konta WILDLIFE: 264350610/0300

Fotogalerie

O zvířeti