Září v safari parku: nejlepší čas pro návštěvu


10.9.2020
Konec letních prázdnin znamená i odjezd velkých davů. V září proto nabízí safari park snad nejkrásnější zážitky z návštěvy. V klidu, krásném počasí a na pozadí podzimních barev předvádí zvířata dechberoucí podívanou.

Africké a Lví safari můžete v letošním roce navštívit ještě posledních pár týdnů. 4. října se uloží k zimnímu odpočinku a nové návštěvníky přivítá až se začátkem příští sezony. Do té doby je možné užít si safari park jako snad nikdy jindy v roce. Nádherné počasí babího léta a syté barvy podzimu africkým zvířatům sluší.

Pro milovníky klidných vycházek navíc nabízí ještě jeden obrovský bonus: mnohem menší množství lidí. I to ve zvířatech budí určitou zvědavost, a ta se tak ukazují ještě z blíž u vyhlídek.

Až do konce sezony navíc vyjíždí i evropsky unikátní večerní safari. Deset kilometrů dlouhá projížďka s komentářem odborného průvodce začíná vždy ve 20 a 21 hodin. Safaribusy vyrážejí mezi psy hyenové, buvoly pralesní, vodušky, žirafy, pštrosy a pelikány každý pátek, sobotu a také v neděli 27. září. Dospělí zaplatí 190 korun, děti a senioři mají jízdenku o 40 korun levnější. Vyjížďku lze navíc spojit s krátkou večerní procházkou v klasické části areálu: některé z pavilonů zůstávají otevřené až do deseti večer.

Hlavní lákadla podzimního safari parku

Mládě hrocha obojživelného
Samice Mona porodila v srpnu poprvé v historii přímo ve velkém přírodním jezírku. Mládě je tudíž možné sledovat od prvních okamžiků života. V současné době už dovádí se staršími sourozenci z loňské sezony.

Lvíčata
Trojice mladých lvic se narodila v červenci. Teprve v druhém zářijovém týdnu se ovšem předvedla veřejnosti, když malé šelmy s matkou začaly obdivovat vnitřní expozici i dvorky pavilonu.

První chocholatka
Deset let čekali zoologové safari parku na úspěch v chovu půvabných chocholatek červených. Letos se konečně zadařilo. Mládě můžete i s matkou Kenyou při troše štěstí pozorovat ve společném výběhu s okapi.

Zebry
Ve výběhu zeber Bohmových dovádějí mezi žirafami hned dvě letošní mláďata. Přírůstek hlásí i stádo vzácně chovaných zeber Burchellových v kempu nebo vážně ohrožené zebry bezhřívé u nástupiště Afrika trucků.

Želva paprsčitá
Vylíhnutí kriticky ohrožené želvy paprsčité byla senzace. Vajíčko se navíc inkubovalo přímo v expozici a ošetřovatelé o něm neměli ani tušení. Mládě, ve společnosti mláďat želv ostruhatých, je k vidění v předsálí Jedovaté Afriky.

Dvojčata servalů
Po devíti letech se povedlo odchovat mláďata dlouhonohých koček servalů. Ačkoli už mláďata dost povyrostla, stále ráda pijí od matky a hlavně si nesmírně užívají her ve spadaném listí.

Jedinečná muréna
V nově opravených Vodních světech se zabydlela i nová muréna síťovaná. Má vybraný jídelníček složený z ryb, krevetek a dalších lahůdek a nezřídka se předvádí užaslým pozorovatelům. Není divu, k vidění není v žádné jiné české zoo.

Africké safari kypí životem
Desítky mladých antilop losích, roztomilé vodušky červené, tři osli somálští, školka mladých u vodušek abok... Výčet mláďat v legendárním Africkém safari by byl hodně dlouhý. Nenechte si je ujít!

Pavilony v novém
Sezona 2020 přinesla řadu zásadních novinek. Mezi ty největší patří předělané výběhy šelmince, které nyní můžete sledovat pouze přes vodu, zcela nový interiér Vodních světů se třemi obřími nádržemi nebo kobrami, a ještě zelenější Ptačí svět.

Fotogalerie