Deník psí nory (13) - Kdo je Andy a Irma?


24.2.2017

Dneska jsem se dozvěděla zajímavou věc. Že tu nejsme sami! Tedy to, že tu jsou okolo další stovky zvířat, hlavně z Afriky, už dávno vím, ale prý nejsme jediní psi hyenoví v zoo. Kousek od nás bydlí další dvě paní hyeňačky, se kterými nás zatím nikdo neseznámil. A tak jsem poprosila mámu, aby nám prozradila, jestli to jsou naše tety nebo co jsou vlastně zač.

A už to všechno vím. Obě dvě se narodily tady v zoo před 11 lety a jsou to sestry, dokonce měly více sourozenců než já, celkem se jich tehdy narodilo 10 štěňat najednou! Jedna se jmenuje Andy a druhá Irma. Obě ségry žily do svých 4 let tady, ale pak si na čas odskočily do slovenské zoo. Po dvou letech se z Bratislavy vrátily zpátky do Dvora a zůstaly tu až do dneška.

Před dvěma lety tu s nimi žil ještě samec James, ale nezadařilo se jim pořídit si spolu žádná štěňata. Proto prý musela přijít naše mamina a táta, abychom se narodili my.

Ptala jsem se, proč s nimi nežijeme dohromady. Nám by vůbec nevadilo mít další dvě parťačky, které bychom mohli zapojit do všech her a lumpáren. Jenže v našich vztazích s ostatními psi hyenovými to prý bývá složitější. Jednoduše řečeno, Andy a Irma jsou už starší samice, které si tu vytvořily svoji smečku a maminu by jen tak snadno mezi sebe nepřijaly.  Asi by na ni dokázaly být i hodně ošklivé.

Proto mámě brzy po příchodu do zoo přivezli tátu a strejdu, aby si mohla vytvořit svoji vlastní smečku. No a povedlo se, pár měsíců na to jsme se narodili my.

 

čtěte také