Deník psí nory (15) - První výprava ven stála za to


3.3.2017

A je to tady. Jsou nám necelé tři měsíce a naše lidské tety si konečně řekly, že je na čase, abychom se vypravili ven na čerstvý vzduch. Nemohli jsme se dočkat, to víte, ze všeho nejvíce nás baví neustále někde šmejdit a něco zkoumat. Tenhle náš koníček ale vůbec nedělá radost mámě, která se o nás pořád hodně bojí a snaží se nás hlídat na každém kroku.

Dvířka z expozice ven do výběhu se otevřela poprvé v úterý v 11 hodin. Jakmile jsme to zmerčili, začal velký cirkus. S bráchama a ségrama jsme nadšeně vylítli ven, až za námi byla ohnivá čára, a začali hned zjišťovat, co je tu pro nás nového. Z jedné strany na nás při tom za plotem vykukovali šakalové a z té druhé nás vesele sledovali psi ušatí. Všichni jsme byli ve svém živlu.

Bohužel, mamina, táta a strejda naše divoké nadšení nesdíleli. Ustaraně kolem nás pobíhali v marné snaze nahnat nás zpátky dovnitř. Jednu chvíli se snažili čapnout jednoho z nás do tlamy a odnést zpět. Poté celou naší sourozeneckou skupinku předběhli a pokoušeli se nás zastavit, abychom se nerozutekli po celém výběhu. Za chvíli však pochopili, že uhlídat sedm raubířů je nad jejich síly a spíše už jen přihlíželi divokému štěněčímu dovádění.

První výprava ven nás nadchla a každý den se těšíme na další, a tak nás můžete při své návštěvě zoo zahlédnout i vy. A když ne venku, tak v expozici jsme teď skoro pořád. Přijďte se na nás podívat, jsme mnohem zábavnější než televize a internet dohromady!

Nestihli jste být u naší první vycházky ven? Podívejte se, jak to vypadalo ...

 

čtěte také