Deník psí nory - Poslední kapitola


31.3.2017

Před dvěma týdny oslavila naše štěněčí sedmička prví tři měsíce na světě a daří se nám stále skvěle. Každý den je pro nás jiný, pořád máme co dělat, zkoumat a ničit. Dokonce máme za sebou poslední preventivní prohlídku, kdy si na nás lidské tety a strejdové ještě troufli jít holýma rukama. My už totiž nejsme ta roztomilá malá štěňátka, ale pěkně divoké šelmy a vůbec se nebojíme se do něčeho nebo někoho pořádně zakousnout. Ale tentokrát jsme byli hodní, vše proběhlo v poklidu, bez zranění a ztrát na životech.

Ptáte se ale, proč dnes dopisuji poslední kapitolu deníku? Ne, nebojte se, nikam neodcházíme. Jen nastala chvíle, kdy se lidské tety rozhodly, že je na čase jednou provždy zavřít naši noru v zázemí. Není se co divit, jsme velcí a stateční a už nepotřebujeme žádnou schovávačku mimo naši expozici.

S uzavřením psí nory, kde jsme se narodili, prožili první dny života, kdy jste nás mohli sledovat jen na kameře a poznávat prostřednictvím mého deníku, jsem se rozhodla, že dalších kapitol už není potřeba. Všechny malé i velké příběhy, které budeme prožívat, můžete vidět sami každý den v zoo. A pozorovat nás na vlastní oči je mnohem lepší a zábavnější, než si o nás jenom číst.

Na vaši návštěvu se budeme vždycky moc těšit. Víte, dovádění v naší velké zahradě a otravovaní rodičů je neskutečně prima, ale mnohem lepší to je, když máme i své vlastní diváky.

A abych nezapomněla. Ne všechna štěňata našeho druhu se mají tak dobře a jsou v bezpečí jako my. Ve volné přírodě často čelíme spoustě hrozeb - trápí nás nemoci, ubývají nám teritoria, kde můžeme žít, a lidé nás dokonce zabíjejí jako škodnou. Pokud vám nejsou naše osudy lhostejné, můžete přispět na speciální konto WILDLIFE, ze kterého jsou financovány různé programy na pomoc volně žijícím zvířatům v Africe. Vaše příspěvky a dary pomáhají i nám! V posledních dvou letech totiž dvorská zoo nakoupila speciální jehly do foukaček, kterými jsou v Tanzanii očkováni naši psí příbuzní proti všemožným chorobám.

Mějte se hezky a těšíme se na vás!

Vaše štěně Africa

čtěte také