Vodní světy a expozice Jedovatá Afrika

Vodní světy prošly rozsáhlou rekonstrukcí. Vznikla při ní tři obrovská akvária představující život afrických jezer a řek. V prvním žijí zajímavé endemické ryby tlamovci z jezera Malawi, další dvě představují africké krokodýly - raritní štítnaté a jedny z nejmenších krokodýlů, čelnaté. Čelní historická nádrž obydlely zajímavé ryby tilapie nilské a další druhy.

Nechejte se při návštěvě safari parku okouzlit fascinujícím světem korálového útesu a pohledem na jedny z nejnebezpečnějších hadů planety. Vstupte do Vodních světů a Jedovaté Afriky ...

Pýchou Vodních světů je rovněž pár krokodýlů, tomistom úzkohlavých - samec Kraken a samice Penelopa. Oba u nás žijí od roku 1989 a Kraken se svou délkou přes 5 metrů patří mezi největší krokodýly, které v Evropě můžete vidět.

Po pravé straně pavilonu vznikl v roce 2020 komplex tří nádrží kypících životem. Každá ze tří nových nádrží má objem kolem 30 tisíc litrů sladké vody. Hned po vstupu zaujme prostorné akvárium představující pestrý život jezera Malawi. V druhé se zabydlují krokodýli čelnatí. Třetí nádrž zatím obývají zajímavé africké ryby tlamouni nilští neboli tilapie, v budoucnu ovšem bude hostit mnohem větší nájemníky. V blízké budoucnosti ji obydlí raritní krokodýli štítnatí.

 

Jaká zvířata tu např. potkáte
Hadi

Bojga africká

Zmije útočná

Kobra kapská

Kobra černá

Zmije Nithschelova

Langaha madagaskarská

Mamba zelená

Hroznýš madagaskarský

Krajta tmavá

Krajta písmenková

Zmije gabunská

Zmije rohatá
Zmije stromová Liánovec kapský Kobřík kapský Krajta královská
Krokodýli
Tomistoma úzkohlavá
Ještěři

Varan nilský

* pro více informací o jednotlivých druzích klikněte na jejich název