Gepardi a hyeny za vodou. Pavilon šelem se představil v novém


5.5.2020
Gepardy a hyeny můžete nově obdivovat pouze přes vodní příkop. Proměnou prošly i další výběhy.

Úplně nový pohled na oblíbené šelmy se nabízí návštěvníkům Safari Parku Dvůr Králové. Přibylo zeleně, pavilon zeštíhlel a hlavně - výhledy přes velká skla nahradily vodní příkopy.

Hyeny Baraka a Spoty a dvojici mladých gepardích bratrů Thomase a Toulouse je díky tomu možné obdivovat takřka na dosah ruky. Proměnou ale prošly i další výběhy v pavilonu. Někde skleněné tabule nahradilo pletivo doplněné o popínavky a další rostliny. To aby šelmy měly více soukromí. „Někteří predátoři ne úplně dobře snášejí vzájemné sousedství, ani v přírodě se nevyhledávají. Chtěli jsme opticky i funkčně výběhy od sebe oddělit,“ vysvětluje ke změnám zooložka Gabriela Linhart.

Příjemnější a bezprostřednější dojem budou mít milovníci šelem takřka ve všech expozicích. Někde se objevila nová výsadba nebo parkosy ke šplhu, jinde šelmy dostaly nové kameny ke slunění. Velmi zajímavý je i pachový prožitek - třeba skupinku psů hyenových mohou lidé nyní mnohem silněji také cítit.

Rekonstrukci výběhů šelem se povedlo uskutečnit i díky podpoře z projektu „Z tropů do tropů po česko-polském pomezí". Peníze z evropských fondů putovaly mimo jiné i do úprav pavilonů Ptačí svět a Vodní světy.

Fotogalerie

O zvířeti