Den dětí v safari parku


12.5.2023
Den dětí v safari parku oslaví i mláďata. Dojde i na představení psa proti pytlákům pro celníky v Kongu

Zajímavý program, soutěž o setkání se žirafami z očí do očí, den otevřených dveří v Darwinově stanici a snížené vstupné nabídne safari park 1. června.

Během dne představí kynoložka Hana Böhme štěně belgického ovčáka, které se i díky tréninku ve spolupráci se safari parkem následně připojí k protipytlácké jednotce v Kongu.

Malé i větší děti se mohou těšit na oslavy Dne dětí v safari parku. Safari park pro ně připravil program věnovaný mláďatům, soutěž o jedinečné setkání se žirafami nebo možnost navštívit nově opravenou Darwinovu stanici s želvami, leguány, hady a mnoha dalšími zvířaty, určenou malým milovníkům přírody. Děti do 15 let budou mít po celý den vstup zakoupený na pokladně za 125 korun.

Zajímavým bodem programu bude představení štěněte belgického ovčáka Avatara. Mladý pes se v rámci projektu Malina pro slona kynoložky Hany Böhme cvičit na hledávání pašovaných zvířat i jejích částí. Následně se přemístí do Afriky, kde bude v Kongu pomáhat v boji s pytláky. Trénink psů projektu Malina pro slona probíhá i díky spolupráci se Safari Parkem Dvůr Králové, který Malinu pro slona podporuje finančně i poskytováním pachových vzorků okapi, šimpanzů a dalších zvířat.

Program:
10:00 - 16:00 Výtvarná dílna se soutěží na téma Nej mláďata Afriky! (Salonek vedle Restaurantu Lemur a expozice fenků)
Namalujte nejkrásnější mládě a zařaďte se do soutěže o setkání se žirafami z očí do očí

11:00 Představení štěněte belgického ovčáka Avatara a projektu Malina pro slona (schodiště za vilou La Rosa, v sousedství Café Karen)

11:00 – 16:00 Poznejte Darwinovu stanici
Den otevřených dveří v nově opravené stanici pro mladé milovníky přírody

Komentovaná setkání „Nej mláďata“
10:30 – nosorožci černí
11:00 – antilopy a zebry (pod dětskou věží na panoramatické lávce)
13:00 – levharti perští
14:00 – štětkouni
15:00 – krokodýli štítnatí
15:30 – hroši

 

čtěte také