Prázdniny v safari parku: Afrika všemi smysly, ve dne i za šera


8.7.2021
Po celé léto je možné vychutnat si v safari parku Afriku doslova všemi smysly. Gastronomické zážitky doplní kultura. Vrcholem léta bude Africký víkend v polovině srpna.

Večerní safari

Dvojice žirafích samců, která se líně toulá pláněmi Afrického safari Josefa Vágnera. A taky stovky kopytníků od oslů somálských k majestátním watusi, zebrám nebo pakoním. Večerní vyjížďky s komentářem odborného průvodce jsou oblíbenou součástí letního programu Safari Parku Dvůr Králové.

V červenci a srpnu vyjíždí Safaribus denně v 8 a 9 hodin od pokladny Kibo. Cena je 190, respektive 150 korun. Více informací zde.

Bubenické workshopy

K hudbě Afriky neodmyslitelně patří řada druhů bubnů. Díky jedinečným bubenickým workshopům se do rytmů tradiční i experimentální africké hudby může ponořit každý zájemce. A kdokoli bude chtíít, může si hru na konga i další nástroje vyzkoušet pod vedením zkušeného lektora.

Bubenické workshopy probíhají po celé léto u Neumannovy vily. Začínají v 11.30 a jsou zdarma.

Ženy a sluhové

Zrušeno pro nepřízeň počasí

Vánek evropské kultury přinese do Dvora Králové představení Ženy a sluhové od španělškého autora Lope de Vegy. Ztracenou a po takřka 400 letech nalezenou legendární komedii rozehrají v amfiteátru safari parku budoucí herecké hvězdy z Mezinárodní konzervatoře Praha.

Představení se koná 14. července v 19 hodin. Vstupné je zdarma, přístup bude přes pokladnu Kibo.
 

Africký víkend

V půli srpna bude safari park patřit velkému Africkému víkendu. Od 13. do 14. srpna bude v areálu k vidění řada tanečních vystoupení, prezentovat se budou nejrůznější neziskové organiczace působící v Africe a na své si přijdou i labužníci, kteří jistě ocení širokou nabídku čerstvého afrického ovoce, kávy nebo čokolády. Podrobný program přineseme v nejbližší době.

Africký víkend se koná 13. a 14. srpna.

čtěte také