V Evropě unikátní jízda mezi zvířaty. Až do konce srpna vyjedou do Afrického safari každý večer dva Safaribusy


30.7.2020
Safari Park Dvůr Králové pořádá až do konce srpna denně jedinečné večerní projížďky do Afrického safari. Návštěvníci se mohou těšit na stovky afrických zvířat včetně žirafy, psů hyenových nebo zeber, jejichž život přiblíží komentář zkušeného průvodce. Tahákem je i trojice mláďat kriticky ohrožených oslů somálských, pět malých vodušek červených, desítky mladých antilop losích a další.
Největší stádo vodušek červených na světě, v Česku a na Slovensku jediní buvoli pralesní nebo oblíbený žirafí samec Mike jsou jedněmi z největších lákadel Afrického safari. Až do konce srpna se za nimi i stovkami dalších zvířat mohou zájemci každý den vypravovat i za soumraku a večer. Navíc v pohodlí téměř privátní vyjížďky. „Není lepší čas, kdy zvířata pozorovat. Na večer ožívají a hledají potravu. To, co zrovna dělají, společně se zajímavostmi z jejich života v safari parku i volné přírodě, přiblíží odborný průvodce, který vše zajímavé komentuje. Pro veliký zájem vyjíždí dva Safaribusy za večer,“ popisuje ředitel Safari Parku Dvůr Králové Přemysl Rabas.

Oba Safaribusy vyjíždějí od hlavní brány do safari parku na večerní projížďky vždy ve 20 a 21 hodin v dostatečném rozestupu, aby se nerušily. Jízdné stojí 190 korun pro dospělé, 150 korun pro děti, studenty a seniory. Za 100 korun může za africkými zvířaty večer vyjet i pes. Projížďka v rámci Večerního safari trvá jednu hodinu.

Vstupenky lze koupit každý den od 19:30 hodin na pokladně a není třeba mít koupeno klasické vstupné do zahrady. Čekání mohou návštěvníci využít k večerní procházce po klasické části zahrady, některé pavilony se zavírají až ve 22 hodin.

Po celý srpen bude Večerní safari fungovat denně, v září jen v pátek a sobotu.

Večerní safari nabízí v Evropě zcela unikátní zážitek: tak dlouhou vyjížďkou mezi tolika zvířaty lidé nikde jinde zažít nemohou. Vodušky, buvoly či žirafu doplňují obrovská stáda zeber, pakoní, pštrosi, antilopy kudu, psi hyenoví a řada dalších zvířat. Africké safari, založené někdejším ředitelem Josefem Vágnerem, je natolik výjimečné, že se v roce 2017 stalo českou kulturní památkou. To nemá mezi českými zoologickými zahradami obdobu.

Fotogalerie

čtěte také