Den zeber a pololetní prázdniny


20.1.2023
Oslavy Mezinárodního dne zeber spojíme s pololetními prázdninami a soutěží o návštěvu Darwinovy stanice. Akce se koná 3. února 2023.

Mezinárodní den zeber připomene komentované setkání u výběhu zeber bezhřívých. V jeho průběhu se zájemci dozví vše zajímavé o životě zeber a důležité roli, kterou safari park sehrává v záchraně zeber bezhřívých i dalších forem těchto ikonických zvířat. Přípomínka dne zeber se koná na pololetní prázdniny 3. února 2023.

Zájemci z řad školáků budou moci "se zebrami" také soutěžit o návštěvu Darwinovy stanice s rozličnými hady, hlodavci, bodlíny a dalšími živočichy, s nimiž je možné seznámit se velmi zblízka.

K zařazení do soutěže postačí vyplnit kvízový list o zebrách, který bude k dispozici na pokladně či u komentátora setkání se zebrami bezřívými. Bezprostředně po vyhodnocení potom vítězové navštíví v doprovodu zkušeného odborníka Darwinovu stanici.

Po celý den budou malí mlsouni, kteří přinesou vysvědčení, možnost získat lahodnou palačinku se šlehačkou z Restaurantu Lemur za 25 korun.

Program

  • 12:00 Komentované setkání se zebrami bezhřívými
  • 13:30 Odevzdání vyplněných kvízových lístků v Galerii Zdeňka Buriana
  • 14:30 Vyhlášení výsledků v Galerii Zdeňka Buriana a návštěva Darwinovy stanice

čtěte také